15 مه 2019
می 15, 2019

جراحی بینی با لیزر

می 15, 2019 ۰ Comment

جراحی بینی با لیزر

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از بیشترین عمل ها در کشور به شمار می آید . برخی افراد به دلیل رفع مشکلات تنفسی اقدام به انجام جراحی بینی می کنند که نسبت به کسانی که تنها برای تغییر شکل بینی و بهبود ظاهر خود عمل جراحی بینی انجام می دهند ، درصد کمتری را تشکیل می دهند . عمل جراحی زیبایی بینی دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از آن ها عمل جراحی بینی با لیزر است. ( جراح بینی )

جراحی بینی با لیزر برای ترمیم پوست بینی دارای کاربرد بیشتری است و برای ترمیم بینی های گوشتی و انحراف بینی فاقد کاربرد است . در واقع عمل بینی با لیزر به منظور درمان آکنه پوستی که در بزرگسالی بر روی پوست بینی به وجود آمده و ضخیم شدن پوست نوک بینی کاربرد دارد .
جراحی بینی با لیزر

عمل زیبایی با استفاده از لیزر فاقد این قابلیت می باشد که استخوان بینی را برش دهد و یا به حذف گوشت اضافی بینی بپردازد و کاربرد جراحی بینی با لیزر محدود و انگشت شمار است .

برای انجام این روش ابتدا در جلسه ی اول جراح بینی پس از مشاوره های لازم تشخیص می دهد که آیا پوست برای درمان مناسب است یا خیر .

سپس از آنجایی که انجام این روش کوتاه و بدون خونریزی است و برشی می باشد محدوده ی مورد نظر برای عمل از طریق بی حسی موضعی آماده می شود و با استفاده از لیزر لایه روی پوست از بین می رود و یه آن حرارت منتقل می شود . لایه ی رویی پوست به حالت سوخته در می آید و به مرور سلول های پوستی سوخته لایه به لایه و به حالت پوسته پوسته از روی بینی جدا می شوند و جای خود را به سلول های پوستی سالم می دهند .

در زمانی که پوست در حال ترمیم شدن است باید مراقب باشید که برای شستشوی آن از هر چیزی استفاده نکنید و تنها از صابون های ملایم برای پاک سازی و ضد عفونی پوست استفاده شود .

افرادی که دارای سلامت روانی نیستند ، مشکلات انعقاد خون دارند ، دارای مشکلات دیابتیک می باشند ، مبتلا به سرطان هستند ، در دوره ی بلوغ قرار دارند و پوست خود را برنزه کرده اند نمی توانند از این روش بهره مند شوند . در واقع جراحی بینی با لیزر یک جراحی پلاستیک ترمیمی پوست است .