15 مارس 2020
مارس 15, 2020

جراحی بینی ترمیمی

مارس 15, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی یا راینوپلاستی ثانویه نوعی جراحی پلاستیک بینی است که با هدف رفع ایراداتی که در جراحی اولیه بینی به طور کامل از بین نرفته یا حتی ایجاد شده باشد، انجام می گردد. ( جراح پلاستیک بینی بابل )

در واقع روتوش بینی یا ترمیم بینی همان جراحی بینی ثانویه است که برای ترمیم ظاهر و عملکرد بینی که قبلاً تحت عمل جراحی قرار گرفته انجام می گردد.

افرادی که متقاضی عمل بینی ثانویه هستند باید جراح بینی خود را با دقت بالایی انتخاب نمایند به این خاطر که با هر بار تکرار، جراحی بینی پیچیده تر می گردد و احتیاج به تجربه و مهارت بالای جراح بینی دارد تا نتایج مطلوب و مورد رضایتی را حاصل نماید.

می توانید نمونه کارهای جراحان بینی از جمله دکتر سعید فرهی جزو بهترین جراح پلاستیک بینی بابل را با مراجعه به گالری تصاویر سایت ایشان یا اینستاگرام مشاهده نمایید.

دلایل انجام جراحی بینی ترمیمی
داشتن نوک بینی غیر طبیعی
بزرگ بودن بینی
تورفتگی بینی به دلیل بیش از حد برداشتن بافت بینی
فاصله زیاد یا غیرقرینگی سوراخ های بینی
خشکی بینی و مشکلات تنفسی
زمان مناسب جراحی بینی ترمیمی
زمان مناسب انجام جراحی بینی ثانویه حداقل بعد از یکسال می باشد تا ترمیم بینی بعد از جراحی اولیه تثبیت شده و بهبود یافته باشد.

بیماران نباید زودتر از زمانی که جراح بینی تعیین می نماید اصرار به عمل بینی ثانویه نمایند به این خاطر که ممکن است باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری به خصوص در پوست بینی شوند.

نکاتی درباره جراحی بینی ترمیمی
افراد باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند.
طی یک ساله گذاشته جراحی انجام نداده باشند تا بدن آمادگی لازم را برای انجام جراحی بینی مجدد داشته باشد.
افرادی که دارای پوست نرم و نازک و ارتجاعی هستند گزینه مناسبی برای عمل ترمیم بینی هستند.
تورم بعد از عمل بینی ثانویه بیشتر از عمل اولیه بینی خواهد بود.
هزینه جراحی بینی ترمیمی
بیشترین هزینه جراحی بینی مرتبط با دستمزدی است که جراح بینی دریافت می کند.

جراحی ترمیمی بینی ، جراحی پیچیده ای است و هر جراح بینی قادر به انجام آن نمی باشد به همین دلیل هزینه بالاتری از جراحی بینی اولیه دارد .

علاوه بر دستمزد جراح بینی عوامل دیگری چون هزینه های بیمارستان و هزینه های آزمایشات ، خرید داروها و غیره نیز بخشی از هزینه را تشکیل می دهند.

اهمیت جراحی بینی ترمیمی
همانطور که گفته شد جراحی بینی ثانویه  جزو جراحی های پیچیده بینی محسوب می شود زیرا ساختار بینی حداقل یک بار جراحی شده است و جراح بینی باید با دقت بیشتری تغییرات را بر روی بینی اعمال کند و کمی محدودیت در فرم دهی بینی وجود دارد .

افرادی که اقدام به جراحی بینی ثانویه می کنند از نتیجه جراحی بینی قبلی رضایت نداشته اند و نسبت به نتیجه عمل بینی ثانویه وسواس بیشتری دارند.

به همین دلیل برای کسب رضایت کامل از نتیجه جراحی بینی ترمیمی نیاز است تا جراح بینی خوب و ماهری را انتخاب نمایند.

انتخاب جراح بینی ماهر باعث می شود تا بیمار هیچ گونه نارضایتی از فرم بینی نداشته باشد و عملکرد بینی نیز دچار اختلال نشود .

اقدامات قبل از جراحی بینی ترمیمی
رعایت اقدامات قبل و بعد از عمل بینی ترمیمی همانند نکاتی است که باید پیش و پس از جراحی بینی اولیه رعایت شود و تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی بینی دارد بنابراین اطلاع داشتن از این اقدامات و رعایت آن ها ضرورت بسیاری دارد.

به همین منظور:
با توجه به اینکه انجام جراحی بینی ترمیمی نیازمند مهارت و تجربه زیاد است در انتخاب جراح بینی تان بسیار دقت کرده و جراحی را انتخاب نمایید که تخصص لازم در زمینه جراحی ترمیمی بینی را داشته باشد.
تشریح توقعات و انتظارات تان از جراحی بینی به طور صادقانه کاری است که باید در مرحله بعدی انجام دهید.
مصرف نوشیدنی هایی که دارای الکل بوده و همچنین دخانیات موجب می شوند که از میزان اکسیژن موجود در خون کاسته شود بنابراین بهتر است که از مصرف آن ها اجتناب نمایید.
جراحان بینی برای آنالیز و بررسی دقیق ساختار بینی و تناسب آن با اجزای دیگر چهره عکسبرداری هایی را برای تان تجویز می نمایند که انجام آن ها ضروری است.
برخی از داروها همچون وارفارین موجب کم شدن میزان غلظت خون شده و به همین دلیل احتمال خونریزی در حین جراحی بینی افزایش می یابد، لازم است تا مصرف این داروها را ۲ هفته قبل از جراحی ترمیمی بینی قطع نمایید.
اگر سوابق ابتلا به بیماری مزمنی را داشته یا در حال حاضر به این بیماری ها مبتلا هستید و از داروهای خاصی استفاده می نمایید حتماً جراح بینی خود را در جریان بگذارید.
برای اینکه تا چند روز بعد از جراحی بینی نیازی به استحمام نداشته باشید شب قبل از جراحی بینی استحمام کنید.
در صورت پر بودن معده در حین جراحی بینی این امکان وجود دارد که مواد به درون دهان بازگشته یا فرد بعد از جراحی بینی دچار حالت تهوع شود، بنابراین شب قبل از جراحی بینی شام سبکی میل کنید و تا ۸ ساعت از خوردن مواد غذایی اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی
بیمار در صورت نداشتن مشکل خاصی در همان روز با صلاحید پزشک از بیمارستان مرخص خواهد شد. لازم است به مدت ۴ ساعت از دادن هرگونه نوشیدنی و مواد غذایی به بیمار خودداری کرده و پس از گذشت ۴ ساعت فقط به او آب یا آبمیوه های طبیعی داده شود.
در صورتی که بیمار احساس ضعف و گرسنگی داشت می توان بعد از ۸ ساعت غذاهای نرم و آبکی همچون سوپ در اختیار او قرار داد.
بیماران به هیچ عنوان نباید در روزهای ابتدایی بعد از جراحی ترمیمی بینی مواد غذایی سفتی همچون هویج یا ته دیگ میل نمایند.
لازم است تا بیماران از انداختن سر به سمت پایین خودداری نموده و از بینی خود در برابر هرگونه فشار و آسیب مراقبت نمایند.
برای کاهش ورم و کبودی بینی که از عوارض شایع بعد از جراحی می باشند در ۳ روز اول کمپرس سرد و در ۳ روز دوم کمپرس سرد بر روی بینی و نواحی دارای کبودی و ورم قرار دهید.