19 آوریل 2021
آوریل 19, 2021

جراحی بینی ترمیمی

آوریل 19, 2021 ۰ Comment

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی : بینی از مهم ترین اعضای صورت محسوب می شود و واضح است که در صورت داشتن کوچک ترین مشکل ، در چهره و اعتماد به نفس فرد تاثیر گذار خواهد بود. در حال حاضر در کشور ما جراحی بینی یکی پرطرفدار ترین فعالیت های زیبایی می باشد و بسیار گسترش یافته است. ( جراح بینی در تهران )

لازم به ذکر است که در برخی موارد ممکن است جراحی بینی با درصدی عدم موفقیت همراه باشد ؛ حال آن که این مسئله می تواند مربوط به ساختار ضعیف بینی فرد باشد یا به عدم تجربه جراح بینی مربوط شود.

انواع روش های ترمیم بینی

ترمیم بینی به دو صورت امکان پذیر است :

ترمیم کوچک یا مینور
جراحی اصلی یا ماژور

در ادامه به بررسی هر یک از روش های بالا می پردازیم.

 

ترمیم کوچک یا مینور

در این روش جراح به جای آن که کل ساختار بینی را دوباره بازسازی نماید، با کمترین کار و با استفاده از جایگذاری غضروف های کوچک یا تزریق فیلرهای مخصوص، مشکل بینی را استتار می نماید.
معمولا این روش زمانی انجام می شود که شخص از انجام عمل دوم دلهره داشته یا توان پرداخت هزینه عمل ترمیمی را که به مراتب بالاتر از عمل اول است را ندارد یا به حداقل تغییر قانع می باشد.

جراحی اصلی یا ماژور

در این روش جراح با استفاده از غضروف یک یا هر دو گوش ، غضروف دنده و دیگر بافت های بدن همچون بافت های پشت گوش یا حتی ران پای فرد یا انواع اشعه دیده از فرد دیگری که بیماری زایی ندارد، به بازسازی کامل بینی می پردازد.
لازم به ذکر است برداشت غضروف گوش یا دنده هیچ تغییری در ظاهر آن نواحی ایجاد نمی کند و مشکل خاصی برای شخص ایجاد نخواهد شد.

زمان مناسب برای انجام عمل دوم حداقل یک سال بعد از جراحی اولیه می باشد و قبل از این مدت به هیچ وجه انجام آن مجاز نیست؛ چرا که طی این یک سال بافت بینی ترمیم شده و تورم بینی از بین رفته و ایرادات بینی به طور کامل قابل مشاهده می باشد.
مهمترین نکته در جراحی ترمیمی بینی تسلط جراح به نوع عمل و آگاهی دقیق از عیوب ایجاد شده می باشد تا بتواند با تشخیص درست نسبت به ترمیم آن اقدام نماید.

جناب دکتر محمد لاجوردی با تسلط به همه این موارد به دلیل اساسی تر بودن روش دوم ، انجام جراحی اصلی یا ماژور را بیشتر توصیه می کنند.
اهمیت انتخاب جراح در جراحی بینی ترمیمی

همانطور که مستحضرید جراحی زیبایی بینی به خودی خود یک عمل جراحی پیچیده و دشوار تلقی می شود ؛ لذا قاعدتا تکرار این عمل جراحی ، موجب پیچیده تر شدن آن خواهد شد.

از این رو انجام موفقیت آمیز جراحی مجدد بینی ، مستلزم انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی می باشد.

نمونه جراحی بینی ترمیمی توسط دکتر سید محمد لاجوردی بهترین جراح بینی تهران

دلایل انجام جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی زمانی نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی احساس می شود که فرد بنا به هر دلیلی از نتیجه جراحی قبلی ، رضایت نداشته باشد.

در ادامه به برخی از مهم ترین عللی که انجام جراحی بینی ترمیمی را ضروری می سازند ؛ اشاره نموده ایم.

گاهی اوقات طی جراحی بینی قبلی ، نوک بینی فرمی غیر طبیعی به خود می گیرد به عنوان مثال ممکن است بیش از حد گرد یا تیز شده یا این که بیشتر از اندازه طبیعی سر بالا می شود ؛ در این موارد با انجام جراحی بینی ترمیمی می توان مشکل به وجود آمده را مرتفع نمود.
در برخی موارد ، سوراخ های بینی غیرقرینه شده و این امر فرد را ناچار به انجام جراحی بینی ترمیمی می نماید.

از دیگر مواردی که افراد را ملزم به انجام جراحی بینی ترمیمی می نمایند می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

کج شدن بینی
بروز اختلالات تنفسی
باقی ماندن قوز بینی
و غیره

لازم به ذکر است که انتخاب یک متخصص جراحی زیبایی بینی ماهر و مجرب به میزان چشمگیری می تواند از بروز چنین عوارضی پیشگیری به عمل آورد.

 

زمان مناسب برای عمل بینی ترمیمی

گاها افراد به دلیل ناخرسندی که از نتیجه جراحی بینی دارند ، اصرار به انجام هر چه سریع تر جراحی مجدد می نمایند.

این دسته از افراد باید بدانند که برای انجام عمل ترمیمی بینی باید یکسال از جراحی قبلی آن ها گذشته باشد.

زیرا مدت زمان لازم جهت فروکش نمودن کامل تورم بینی و بهبود زخم های ناشی از جراحی ؛ به گذشت حداقل یکسال زمان نیاز دارد و انجام جراحی ترمیمی بینی قبل از این بازه زمانی ، می تواند موجب افزایش ریسک خطا در این جراحی شود.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی جراحی زیبایی بینی از پیچیدگی زیادی برخوردار است ، لذا قاعدتا جراحی بینی ترمیمی به دلیل حساس تر شدن بافت و ساختار بینی ، به مراتب از جراحی بینی اولیه دشوارتر خواهد بود و این مسئله سبب می شود تا هزینه این جراحی نیز نسبت به جراحی اولیه بینی افزایش یابد.

به طور کلی افراد در راستای کسب اطلاع از هزینه های جراحی بینی اولیه و ترمیمی ( ثانویه ) باید به جراح بینی مورد نظر خود رجوع فرمایند تا پس از بررسی های لازم ، هزینه های دقیق جراحی به آن ها ابلاغ گردد.