17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

جراحی بینی طبیعی

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

عمل جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : جراحی بینی یا رینوپلاستی از جمله روش های جراحی زیبایی بسیار پرطرفدار است که سالانه صدها هزار نفر در سراسر جهان اقدام به انجام آن می نمایند. ( جراح بینی کرج )

آنچه که برای بسیاری از افراد اهمیت دارد شکل بینی بعد از جراحی است اما این امر نباید موجب شود تا مهم ترین کار بینی که نفس کشیدن است و همینطور نقش بینی بر بویایی نادیده گرفته شود. بینی همچنین نقش بسزایی بر روی صدای افراد داشته و می تواند منبع مشکلات بسیاری همچون سینوزیت یا آپنه خواب باشد.

به همین دلیل هم هست که تمام هدف دکتر موسی علی احمدی ، جراح بینی کرج از جراحی زیبایی بینی بهبود ظاهر بینی و هارمونی صورت همراه با حفظ نقش کاربردی آن می باشد.

جراحی زیبایی بینی
بینی در زیبایی صورت بسیار تاثیرگذار است و در برخی موارد جراحی آن تغییرات باور نکردنی نه تنها در خود بینی بلکه در تمام اجزای صورت ایجاد می کند به نحوی که علاوه بر برطرف شدن ایرادات ظاهری بینی حالت لب ها و گونه ها نیز تغییر بسیار زیادی کرده و زیبایی فرد صد چندان شده است.

با این حال بسیاری از افراد به دلیل ترس از ایجاد تغییرات افراطی در بینی و به اصطلاح عروسکی شدن آن از جراحی بینی صرف نظر کرده و ترجیح می دهند تا آخر عمر با اعتماد به نفس کم ناشی از عدم رضایت از ظاهر بینی شان زندگی کنند. بر خلاف باور این دسته از افراد جراحی بینی همیشه با تغییرات افراطی و کوچک شدن بیش از حد بینی همراه نبوده و با جراحی بینی طبیعی می توان مشکلات آن را به طبیعی ترین شکل ممکن از بین برد به نحوی که حتی ممکن است دیگران با مشاهده آن حتی متوجه جراحی بینی فرد نیز نشوند.

ویژگی های بینی طبیعی
فاصله میان نوک بینی و لب بالا از جمله نکاتی است که موجب تفاوت ظاهری بین بینی های طبیعی و فانتزی می شود.

هنگام جراحی بینی به فرم طبیعی جراح تمام تلاش خود را می کند که این فاصله در آقایان بین ۹۰ تا ۹۵ درجه و در خانم ها نهایتاً ۱۰۵ درجه باشد این امر موجب می شود تا بینی بیش از حد سربالا نگردد. نکته دیگر در بینی های طبیعی این است که بر روی پل آن ها خبری از قوس نمی باشد.

کاهش اندازه بینی در فرم طبیعی متناسب با اندازه صورت و اعضای موجود در آن انجام شده و همین امر از مصنوعی شدن ظاهر آن جلوگیری می کند.

تغییرات ایجاد شده با جراحی بینی طبیعی
جراحی بینی طبـیعی با روش های مختلفی موجب تغییر ظاهر بینی شما می شود که عبارتنداز :

تغییر سایز بینی متناسب با سایر اجزای صورت
تغییر عرض بینی در قسمت پل آن
تغییر مکان یا سایز سوراخ های بینی
اصلاح قوز بینی و افتادگی پل آن
اصلاح بزرگ، گرد، سربالا ، افتاده یا عقابی بودن نوک بینی
اصلاح پهن یا بزرگ بودن سوراخ های بینی
برطرف کردن و تصحیح عدم تقارن و کجی ظاهری بینی
همچون بیشتر جراحی های زیبایی در جراحی بینی طبیعی نیز پزشک و بیمار به منظور رسیدن به یک نتیجه قابل قبول با یکدیگر مشورت و همکاری می نمایند. از همین رو برای دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش لازم است تا یک پزشک خوب و مجرب را انتخاب کرده، انتظارات خود را به طور شفاف با ایشان مطرح کرده و مراقبت های پیش و پس از آن را به خوبی رعایت نمایید.

از جمله مهم ترین مراحل جراحی بینی طبیعی این است که قبول کنیم در حال حاضر کدام یک از قسمت های بینی خوب است. آن ها را دستکاری نکرده، خراب نکنیم و اجازه دهیم به عنوان ویژگی های منحصر به فردمان باقی بمانند؛ چنانچه شما از بخش هایی از بینی خود رضایت دارید جراحی زیبایی بینی می تواند در قسمت هایی که نیاز به اصلاح دارند تغییر ایجاد کرده و کل بینی را تغییر ندهد.

بینی گوشتی
بینی گوشتی نوعی از بینی است که دارای پوستی ضخیم با غد چربی فعال فراوان و همچنین ساختار غضروفی-استخوانی ضعیف است که آن را می توان به فرم طبیعی جراحی و نیمه فانتزی کرد. اگر بخواهیم نمونه ای عالی از این نوع بینی را خدمت تان معرفی کنیم می توانیم به بینی آفریقایی اشاره نماییم.

یکی از نگرانی هایی که در رابطه با جراحی بینی های گوشتی وجود دارد این است که نتیجه جراحی بعد از مدتی به وضعیت قبلی خود باز می گردد در صورتی که چنین نیست؛ این باور از گذشته که علم پزشکی در اول راه خود قرار داشت در افراد شکل گرفت. امروزه جراحان برای بینی های گوشتی فقط به شکل دادن ساختار بینی اکتفا نکرده و در کنار آن غضروفهای تیغه بینی را با تکنیک های جدیدتر مخصوص همچون گرافت گسترش دهنده ناحیه جلو تیغه بینی، ناحیه نوک و جلو بینی که بیشترین مشکل و ضعف را دارد علاوه بر استحکام بیشتر و ماندگاری، زیبای بیشتر میدهند که این کار موجب به حداقل رساندن احتمال بازگشت بینی های گوشتی به فرم اولیه خود می شود.

همچنین :
یکی از مسائل بسیار مهم دیگر در جراحی بینی گوشتی به فرم طبیعی این است که تناسب صورت حفظ گردد. اگر بینی گوشتی بیش از حد کوچک شده یا بر روی قسمت پل آن انحنا ایجاد شود علاوه بر بروز مشکلات تنفسی ممکن است بینی دچار بدشکلی شده و ظاهر فرد را نیز دچار نازیبایی کند.

نکته دیگری که در رابطه با جراحی بینی های گوشتی وجود دارد این است که ساختار شکننده بینی گوشتی کار را برای جراحان بینی سخت کرده و موجب می شود که جراحی این نوع بینی سخت تر از جراحی بینی استخوانی غضروفی باشد. عوارض ناشی از جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی بیشتر بوده و زمان بیشتری نیز برای رفع این عوارض زمان لازم است.

عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی تقریبا نصف اقدامات لازم برای بهتر و زیبا شدن بینی گوشتی هست و نصف دیگر در سالهای بعد عمل با انجام ماساژ های مناسب و چسب زدن و مصرف بعضی از داروهای کاهش دهنده غدد چربی پوست و یا تزریق کورتون طبق نظر پزشک معالج میباشد،دقیقاً به همین دلیل هم هست که دکتر موسی علی احمدی ، جراح بینی کرج برای افرادی که بینی شان گوشتی است زمان طولانی تری را برای چسب زدن مقرر می کنند.

مزایا و معایب جراحی بینی گوشتی چیست؟
با اینکه زمان لازم برای بهبودی بینی های گوشتی زیاد و ساختار آن شکننده است اما نباید از ویژگی ساختاری بینی خود نا امید شوید زیرا دکتر موسی علی احمدی و بسیاری از جراحان ایرانی دیگر، تبحر بسیار زیادی در شکل دادن نوک بینی و تقویت غضروف های آن دارند.

جراحان معمولاً از بافت های خود بدن به ویژه غضروف تیغه میانی بینی و سایر نواحی از جمله گوش برای تقویت نوک بینی و تقویت ساختار آن بهره می گیرند.

همچنین افراد باید توجه داشته باشند با اینکه جراحی به دلیل ضخیم بودن پوست با محدودیت هایی مواجه می شود اما از طرفی پوست ضخیم بینی گوشتی از آشکار شدن واضح بدشکلی های استخوانی بینی جلوگیری می کند.