17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

جراحی بینی کج

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

عمل جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : جراحی برای شکل دهی مجدد بینی که شامل صاف کردن یک بینی کج می باشد، یکی از چالش برانگیزترین جراحی های رینوپلاستی در میان تمام انواع این جراحی محسوب می شود. رینوپلاستی کج باید فقط و فقط به دستان بهترین جراح رینوپلاستی انجام شود. ( جراح بینی کرج )

جراحی بینی کج می تواند یک جراحی گزینشی یا الزامی برای شکل دهی مجدد بینی در نظر گرفته شود. بسیاری از افراد به این جهت به دنبال انجام جراحی بینی کج هستند، چون آن ها از شکل ظاهری کج بینی بر روی صورت خود ناراضی و ناخوشنودند.

جراحی بینی شامل بخش های متعددی است که می تواند به طور کلی تغییرات زیادی را به وجود آورده و چهره مطلوب تان را به شما هدیه دهد. این جراحی می تواند همه چیز، از نوک بینی گرفته تا اندازه سوراخ های بینی، قوز بینی، بینی کج و حتی سپتوم بینی را درمان کند. جراحی شکل دهی بینی که تحت عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود، یکی از پیچیده ترین جراحی های شکل دهی بینی می باشد.

چه زمان باید جراحی بینی کج را انجام دهیم؟
یکی از دلایل اصلی برای انتخاب جراحی بینی کج این است که شما از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستید. دلایل زیادی برای کج بودن بینی وجود دارد. بینی کج می تواند در اثر نواقص مادرزادی، بدشکل گیری بینی، آسیب وارده در اثر زمین خوردن، آسیب دیدگی در ورزش هایی از قبیل بوکس، تصادف یا دعوا کردن ایجاد شده باشد. اگر بینی کج در عملکرد بینی اختلال ایجاد کند، در این حالت جراحی بینی چیزی فراتر از تنها جراحی شکل دهی بینی خواهد بود. جراحی بینی در چنین مواردی می تواند نفس کشیدن صحیح را بازیابی کرده و شکل ظاهری بینی را نیز از نظر زیبایی اصلاح نماید. جراح بینی که اشراف کامل به داخل و خارج بینی دارد، بهترین گزینه برای درمان بینی کج است.

جراحی بینی کج به دو دلیل دشوار می باشد:
سپتوم بینی منحرف : اولین مشکل در جراحـی بینی کج ، منحرف بودن سپتوم بینی می باشد. اگر انحراف بینی در طول جراحی شکل دهی بینی درمان نشود، فشاری که سپتوم وارد می کند می تواند باعث خروج مجدد بینی از مرکز شود.
برش های کنترل شده استخوان: این خصوصاً زمانی که بینی در اثر وارد آمدن ضربه، کج شده باشد اهمیت پیدا می کند. در چنین مواردی جراحی بینی کج شامل شکستن بینی با ظرافت می باشد. سپس استخوان های متحرک، در طول جراحی بینی در یک موقعیت صاف جدید قرار داه می شوند.
غضروف: غضروف بینی در صورت جراحی شدن به طرزی نامناسب، می تواند به موقعیت قبلی خود بازگردد. بنابراین اصلاح موقعیت غضروف و اطمینان از ماندن آن در موقعیت جدید، یکی از اصلی ترین دغدغه ها در جراحی بینی کج می باشد.
همچنین باید اضافه کرد:
بسیار مهم است که بیماران به این شناخت و آگاهی برسند که جراحی بینی کج ، در زمان درمان کردن سپتوم منحرف بسیار پیچیده می شود. در این جراحی از گزینه های مختلف از قبیل بخیه ها یا پیوندها برای نگه داشتن غضروف در موقعیت جدید خود استفاده می شود.

در صورت انسان در بیش از ۹۷% موارد صورت متقارن نمی باشد و بنابراین یافت یک خط میانی دقیق بر روی صورت بسیار دشوار است. در نتیجه در طول جراحی بینی کج ، جراح برای بیمار شرح می دهد که بینی پس از جراحی شکل ایده آلی پیدا خواهد کرد، ولی به دلیل نامتقارن بودن صورت دقیقاً بر روی خط میانی قرار نخواهد گرفت.

در جراحی بینی کج ، تکنیک های دیگر جراحی بینی از قبیل جراحی شکل دهی مجدد نوک بینی، اصلاح نوک بینی، کاهس دادن قوز بینی، و دیگر مشکلات بینی نیز درمان شده و گاهی اوقات این جراحی با برخی جراحی های دیگر صورت، از قبیل ایمپلنت چانه بمنظور تقویت تقارن صورت، ترکیب می شود.

در طول جراحی بینی کج ، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته و طرح جراحی برای این جراحی دنبال می شود. فرایندهای مختلف برای دستیابی به شکل مطلوب مورد استفاده قرار می گیرند. وقتی جراحی کامل شد، یک اسپلینت برای پشتیبانی از شکل جدید بینی در اطراف آن قرار داده می شود. شما باید جهت کمک به ارتقاء روند بهبود بعد از جراحی چند روز از محل کار خود مرخصی بگیرید.