15 مارس 2020
مارس 15, 2020

جراحی ترمیمی بینی

مارس 15, 2020 ۰ Comment

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی به جراحی مجددی گفته می شود که با هدف اصلاح و برطرف کردن ایرادات باقی مانده در جراحی بینی اولیه انجام می شود. در این جراحی آسیب هایی چون مشکلات تنفسی که بر اثر جراحی قبلی پدید آمده نیز برطرف خواهد شد. در واقع جراحی ترمیمی بینی هنگامی انجام می شود که فرد از نتیجه جراحی خود احساس رضایت نداشته یا دچار عوارض جانبی شده باشد. ( بهترین جراح بینی کرمان )

طبیعی است که این مدت برای بسیاری از افراد زمانی بسیار طولانی می باشد، اما باید توجه داشته باشید که برای انجام این جراحی عجله نداشته باشید چرا که در این مدت علاوه بر ترمیم بافت های آسیب دیده، تورم بینی نیز کاهش یافته و موجب می شود تا دکتر به راحتی قادر به تشخیص ایرادات باقی مانده باشد. انجام زود هنگام این جراحی ممکن است در روند ترمیم اختلال ایجاد کند و عوارض غیر قابل برگشتی برای فرد بوجود آید.

البته در مواردی که ایرادات بینی جزئی باشد، فرد پس از معاینه و صلاحدید پزشک می تواند زود تر از یکسال اقدام به جراحی نماید.

به طور کلی جراحی بینی از جراحی های پیچیده محسوب می شود اما با تکرار مجدد آن پیچیده تر نیز خواهد شد.

در مواردی که ایرادات بینی شدید باشد، فرد مجددا تحت بیهوشی کامل قرار گرفته و جراحی در اتاق عمل صورت می گیرد. اصلاح ایرادات جزئی بینی در مطب و با بی حسی موضعی امکان پذیر است.

مشکلاتی که در جراحی ترمیمی بینی رفع می شوند عبارتند از:
اصلاح ایراداتی چون قوز و انحراف که به طور کامل در جراحی بینی اولیه برطرف نشده اند.
بروز مشکلات تنفسی ناشی از جراحی بینی قبلی
اصلاح بیش از حد کوچک شدن بینی
اصلاح بیش از حد سر بالا شدن بینی ( بینی خوکی )
برطرف کردن عدم تقارن در سوراخ های بینی
و غیره.
انواع روش های جراحی بینی ترمیمی
جراحی از طریق دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود. تفاوت این دو روش در محلیست که برش ها در آن قسمت ایجاد خواهند شد.

در جراحی بینی باز برش ها در ناحیه کلوملا ( تیغه میان دو سوراخ بینی ) ایجاد می شوند و پس از جدا شدن پوست از ساختار بینی، تغییرات اعمال خواهد شد. در این روش، جراح بینی اشراف کامل به ساختمان بینی دارد بنابراین امکان بروز نامتقارنی در بینی بسیار کم است.
اما در جراحی بینی بسته برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند. این روش معمولا برای افرادی که ایراد خاصی در نوک بینی شان وجود ندارد مناسب است. همچنین این روش به دلیل محدودیت دید، اولویت دوم جراحان بینی می باشد. در این روش به دلیل اینکه آسیب چندانی به بافت پوست وارد نمی شود، تورم و کبودی کمتر بوده و دوران نقاهت کوتاه تر است.
لازم به ذکر است برای ایجاد تغییر در سوراخ های بینی، فارغ از اینکه جراح از کدام روش استفاده می کند، تغییراتی چون جمع کردن پره ها اعمال خواهد شد.