17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

جراحی ترمیمی بینی

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

عمل جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی که در اصطلاح عام جراحی بینی ثانویه نامیده می شود، با هدف درمان نتایج نامطلوب جراحی بینی قبلی انجام می پذیرد. در برخی موارد، جراحی بینی ترمیمی، برای ترمیم مشکلات زیبایی و عملکردی بینی یا اصلاح نواقص و کمبودهای ناشی از اولین جراحی بینی انجام می شود. ( جراح بینی بابل )

اگر بیمار از نتایج جراحی بینی قبلی خود ناراضی باشد، انجام جراحی بینی ترمیمی ، توسط یک جراح بینی متخصص و با تجربه، اقدامی ایده آل می باشد. با کمک این روند، مشکلات بینی بیمار که در جراحی نخست، درمان نشده بودند، رفع می شود.

درباره جراحی بینی ترمیمی
جراحی بینی ترمیمی، فرد را قادر به شکل دهی مجدد و ارتقا دادن زیبایی، پس از ناموفق بودن نتایج جراحی بینی اول می نماید. همچنین در صورتی که عملکرد بینی در طول جراحی قبلی، دچار نقص شده باشد، جراح بینی می تواند این مشکل را نیز درمان نماید.

مزایای جراحی بینی ترمیمی
مزایای جراحی بینی ترمیمی، شبیه به مزایای جراحی بینی اولیه می باشد. مزایای رایج عبارتند از:

چهره ای موزون تر: جراحی بینی ترمیمی برای شکل دهی مجدد بینی استفاده شده، چهره شما را زیباتر و متناسب تر می نماید.
تنفس بهبود یافته: جراحی بینی ترمیمی، در ترکیب با جراحی انسداد بینی یا سپتوپلاستی برای درمان گرفتگی های بینی که در اثر جراحی بینی قبلی اتفاق افتاده است، انجام می شود.
تقارن ارتقا یافته صورت: جراحی بینی ترمیمی، برای درمان نوک بینی گرد و گوشتالو مانند، بینی کج و دیگر مشکلات صورت استفاده شده و منجر به بهبود تقارن صورت می شود.
افزایش اعتماد به نفس: جراحی بینی ترمیمی، چهره و شکل بینی را احیا کرده و اغلب اعتماد به نفس بیمار را که در اثر چهره قبلی کاهش یافته بود، ارتقا می دهد.
در طول مشاوره، جراح به بیمار درباره نحوه انجام جراحی و مزایای آن، آموزش می دهد. جراح، زمان و منابعی را برای ایجاد حس اطمینان در بیمار در خصوص درک تمام جنبه های روند جراحی ، اختصاص می دهد و درباره تصمیم گیری برای درمان، اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد.

 

جراحی ترمیمی بینی

 

جراحی بینی ترمـیمی چه فرقی با جراحی بینی اولیه دارد؟
جراحی بینی اولیه ، یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی صورت می باشد. این جراحی برای شکل دهی بینی جهت بهبود زیبایی صورت انجام می شود. جراحی بینی اولیه برای درمان سپتوم کج، مشکلات تنفسی یا نواقص ساختاری دیگر بینی و بازیابی عملکرد بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

در مقایسه، جراحی بینی ترمیمی بعد از ناموفق بودن جراحی بینی اولیه، با هدف ارائه نتایج مطلوب، انجام می شود. جراحی بینی ترمیمی ، شبیه جراحی بینی اولیه است چون برای درمان مشکلات ساختاری و زیبایی مرتبط با بینی انجام می شود. با این وجود، یک روند ترمیمی، در صورتی انجام می شود که جراحی بینی نخست ، قادر به دستیابی به اهداف درمان در بیمار، نبوده باشد. زمان مورد نیاز برای جراحی بینی ترمیمی، اغلب طولانی تر است.

جراحی بینی ترمیمی ، در مقایسه با جراحی بینی اولیه، پیچیده تر است. یک روند ترمیمی، به پزشکی نیاز دارد که درک عمیقی از ساختار بینی و تکنیک های پیشرفته جراحی داشته باشد. همچنین این جراحی باید توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک صورت انجام شود که یک طرح درمان شخصی را برای هر بیمار، فراهم آورد.

آیا من داوطلب مناسبی برای جراحـی ترمیمی بینی هستم؟
اگر بیمار از نتایج زیبایی جراحی بینی اولیه خود راضی نباشد، جراحی بینی ترمیمی یک شانس دوباره را برای رسیدن به چهره ایده آل، به او می دهد.

۱ و در برخی موارد ۲ سال طول می کشد تا زخم های ناشی از جراحی بینی اولیه بهبود یافته و نتایج نهایی ظاهر شوند، بنابراین اغلب اوقات بیمار باید بسیار صبور بوده و منتظر دیدن نتایج نهایی جراحی خود باشد. این کار دشوار است ولی یک جراح بینی خوب ، به بیمار خود درباره اهمیت سپری شدن این زمان برای بهبود بینی، قبل از انجام جراحی ترمیمی، آموزش می دهد. زمانی که جراحی ترمیمی الزامی باشد، مشکلات زیر درمان می شود:

بینی کوتاه
قوز بینی
بدشکلی بینی
مشکلات تنفسی
بینی کج
نوک بینی غیر طبیعی
جای زخم قابل رویت
سوراخ بینی نامتقارن
بینی بزرگ
زیبایی نامتوازن بینی
به علاوه اگر جراحی قبلی بینی ، به عملکرد بینی آسیب زده باشد، جراحی بینی ترمیمی، فرصت فوق العاده ای را برای درمان این مشکل فراهم می آورد.

ریکاوری جراحی بـینی ترمیمی
جراحی بینی ترمیمی ، یک روند سرپایی با یک دوره ریکاوری یک تا دو هفته ای می باشد. بیمار بر حسب میزان کبودی و تورم، به مدت هفت تا ده روز بعد از جراحی در خانه می ماند. بر روی بینی بیمار، گچ گذاشته می شود که بعد از یک هفته برداشته می شود.

همچنین لازم به ذکر است که جراحی بینی ترمیمی ، به تعهد طولانی مدت، نیاز داشته و پیگیری های روزمره مولفه های مهم در جراحی بینی ، اهمیت زیادی دارد. چون نتایج کامل، ظرف یک تا دو سال بعد از جراحی و بعد از از بین رفتن کامل تورم ، نمایان می شود.