25 مارس 2020
مارس 25, 2020

جراحی گوش

مارس 25, 2020 ۰ Comment

جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی ، نوعی عمل زیبایی است که تاثیر قابل توجهی در زیبایی چهره داشته و افزایش اعتماد به نفس فرد را به دنبال دارد.

به طور کلی با انجام جراحی زیبایی گوش می توان:

بزرگ بودن بیش از حد گوش ها
عدم قرینگی آن ها
برجستگی و زیاد بودن فاصله گوش ها از سر
و کلیه مشکلات ساختاری گوش را مرتفع نموده و فرم و موقعیت گوش ها را تصحیح نمود. ( جراحی گوش مشهد )

افزون بر موارد نامبرده ، جراحی گوش امکان اصلاح نقائصی که به صورت مادرزادی یا در اثر حوادث ، سبب اختلال در فرم ظاهری گوش شده اند را نیز فراهم می کند.

سن مناسب برای جراحی گوش
قاعدتا در صورتی که جراحی گوش در رده سنی پایین ، انجام پذیرد به نتایج مطلوب تر و رضایت بخش تری خواهد انجامید.

از این رو می توان گفت که بهترین سن جهت انجام عمل اتوپلاستی ، بعد از ۵ سالگی است ، چرا که در این زمان پروسه تکامل رشد گوش ها پایان یافته و زمان بسیار مناسبی برای انجام این جراحی می باشد.

لازم به ذکر است که امکان انجام جراحی گوش در بزرگسالی نیز وجود دارد اما به نسبت انجام آن در کودکی ، از بازدهی کمتری برخوردار است. البته باید خاطر نشان نمود انجام عمل گوش در بزرگسالی نیز چنانچه با توقعاتی معقولانه همراه باشد نتایج قابل قبولی ، رقم خواهد زد.

کاندیدای مناسب جراحی گوش
برخورداری از سلامت جسمانی و روانی از ملزومات انجام جراحی گوش است ، از این رو افرادی که درصدد انجام این جراحی هستند باید دارای سلامت فیزیکی و روانی کامل باشند.
۵ سالگی ، مناسب ترین سن جهت انجام جراحی گوش می باشد ، لذا کودکان کوچکتر از ۵ سال به هیچ عنوان نباید تحت انجام این جراحی قرار گیرند.
بزرگسالانی که قصد انجام جراحی اتوپلاستی دارند باید انتظاراتی واقع بینانه از این جراحی داشته باشند.
متقاضیان جراحی زیبایی گوش از مدتی قبل از انجام این عمل نباید سیگار و دخانیات مصرف کنند ، زیرا سیگار در روند عمل اختلال ایجاد می کند.
نحوه انجام جراحی گوش
جراح متخصص در ابتدا در ناحیه پشت گوش بیمار ، یک برش ایجاد می کند ؛ وجود این برش ، جراح را مجاز به اعمال تغییرات لازم بر روی گوش می نماید.

به گونه ای که به کمک این شکاف ، قادر خواهد بود گوش بیمار را تا حدودی به سمت سر وی متمایل نموده و جهت اصلاح فرم گوش او به میزان مورد نیاز از غضروف های گوش وی بکاهد.

در انتها جراح معالج به منظور نگاه داشتن گوش در موقعیت جدید ، از بخیه های دائمی استفاده می نماید.

توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است برای انجام عمل جراحی گوش ، جراح شما از تکنیک های دیگری استفاده نماید.