15 مه 2019
می 15, 2019

طرح لبخند با ارتودنسی

می 15, 2019 ۰ Comment

طرح لبخند با ارتودنسی

بسیاری از افراد از نامرتبی، فاصله بین دندان ها و مهمتر از همه، از طرح لبخند خود خجالت کشیده و به همین علت هنگام لبخند زدن ، دندانهای خود را از دیگران پنهان می کنند؛این افراد می توانند از اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی استفاده کنند.( متخصص ارتودنسی کرج )
ارتودنسی یا سیم کشی دندان بایستی توسط یک متخصص ارتودنسی خوب یا در بهترین حالت توسط بهترین متخصص ارتودنسی انجام می شود و باعث می شود که دندان ها به درستی در محل صحیح خود قرار گیرند و همین امر لبخند افراد را زیباتر می کند.
مراحل طرح لبخند با ارتودنسی
برای ارتودنسی ابتدا فرد باید در بین لیست متخصصین ارتودنسی مختلف،چند متخصص ارتودنسی خوب و مجرب را در نزدیکی محل سکونت خود انتخاب کند و پس آن برای مشاوره نزد آنها برود.
در جلسه مشاوره، متخصص ارتودنسی ابتدا وضعیت دندان های بیمار را معاینه کرده و پس از آن او را به درستی راهنمایی می کند.
پس از اینکه مراجعه کننده بهترین متخصص ارتودنسی را انتخاب کرد و تصمیم خود را برای مرتب کردن دندان ها گرفت،متخصص ارتودنسی وی را به دندانپزشک ارجاع می دهد تا ابتدا جرم ها و پوسیدگی موجود در دهان او برطرف شود.
پس از طی پیش نیازهای لازم،دندانپزشک متخصص ارتودنسی ابراکت های مخصوص را بر روی دندانهای بیمار نصب می نماید و نحوه مراقبت از آنها را به بیمار توضیح می دهد.
به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است در روزهای اولیه بعد از نصب دستگاه ارتودنسی بر روی دندان احساس درد داشته باشید اما پس از گذشت مدتی از بین می رود.

علت درد دندان بعد از ارتودنسی چیست؟
دستگاه ارتودنسی پس از نصب شدن بر روی دندان ها به آن فشاری را وارد می کند، فشار وارد شده باعث حرکت دندان در لثه و ایجاد درد می شود.
علت کشیدن دندان در ارتودنسی چیست؟
در برخی از مواقع برای اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی لازم است یک الی چند دندان کشیده شود تا دندان ها فضای کافی برای جا به جا و مرتب شدن در دهان را داشته باشند.
عوارض اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی چیست؟
به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که برای درمان ارتودنسی به بهترین متخصص ارتودنسی دندان مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از ارتودنسی را رعایت کنید دچار عارضه ای نخواهید شد.
تنها عارضه این روش درمانی، پوسیدگی دندان در اثر رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان در دوره ارتودنسی توسط بیمار می باشد.
مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی به شرح ذیل می باشد:
پس از نصب براکت ها بر روی دندان ها،مسواک مخصوص ارتودنسی را تهیه نموده و به طور مرتب دندان های خود را مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید.
از خوردن مواد غذایی سفت مانند ذرت ، سیب ، هویج و مواد چسبنده مانند شکلات و غیره پرهیز کنید.
مراقب باشید ضربه ای بعد از انجام ارتودنسی به دستگاه ارتودنسی وارد نشود.
جلسات معاینه را به طور مرتب بروید تا روند مرتب شدن دندان های شما بررسی شود و دستگاه ارتودنسی مجدد تنظیم گردد.