19 آوریل 2021
آوریل 19, 2021

لیپوماتیک

آوریل 19, 2021 ۰ Comment

لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک ، نوعی عمل سرپایی است که تحت بیحسی موضعی انجام می شود. لیپوماتیک ، از روش های رایج پیکرتراشی می باشد که امکان رهایی از چربی های اضافی بدن و دستیابی به اندامی خوش فرم و ایده آل را محقق می سازد. ( لیپوماتیک در اهواز )

لازم به ذکر است که عمل لیپوماتیک با هدف تغییر سایز و فرم بدن ، صورت پذیرفته و نباید از آن انتظار کاهش وزن و لاغری داشت.

افرادی که تصمیم به انجام عمل لیپوماتیک دارند ؛ ضروری است که بدین منظور ، حتما به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه نمایند ؛ چرا که به این ترتیب نه تنها به نتایج مطلوبی دست خواهند یافت ، بلکه متحمل عوارض ناشی از عمل نیز نخواهند شد.

کلینیک زیبایی خانواده ، از معتبرترین کلینیک های زیبایی استان خوزستان و شهر اهواز به شمار می رود که کسب نتایج قابل قبول و مطلوب از خدمات زیبایی را به بهترین نحو ممکن برای مراجعین محترم خود به ارمغان می آورد.

لیپوماتیک
مزایای لیپوماتیک

لیپوماتیک ، در قیاس با سایر روش های پیکرتراشی از مزایای ذیل برخوردار است :

تخلیه یکنواخت چربی های موضعی و در نتیجه جلوگیری از گلوله شدن چربی ها در زیر پوست ، از مهم ترین مزایای این روش پیکرتراشی به شمار می رود.
دوران نقاهت پیکرتراشی با لیپوماتیک ؛ نسبت به دیگر روش های پیکرتراشی ، کوتاه تر بوده و فرد تقریبا پس از ۲ هفته ؛ امکان از سرگیری امور روتین خود را باز خواهد یافت.
لیپوماتیک ؛ علاوه بر تخلیه چربی های موضعی ، منجر به تحریک کلاژن سازی پوست شده و در نتیجه میزان شل شدگی پوست در این روش به مراتب کمتر از سایر روش ها است.
شدت تورم و همچنین احتمال عفونت و میزان ترشحات ناشی از عمل لیپوماتیک ، بسیار کم تر از دیگر روش های پیکرتراشی می باشد.
ریسک بروز آمبولی در عمل لیپوماتیک ، حداقل بوده و می توان اذعان داشت که تاکنون گزارشی در این خصوص ثبت نشده است.
پس از اتمام عمل لیپوماتیک ؛ نیازی به بستری شدن وجود ندارد و فرد بعد از معالجه ، ترخیص خواهد شد.

لیپوماتیک در کدام نواحی از بدن قابل انجام است ؟

مناطقی که امکان انجام عمل لیپوماتیک بر روی آن ها وجود دارد به شرح زیر است :

شکم
پشت
سینه
باسن
پهلوها
بازوها
نواحی داخلی زانوها
گردن و ناحیه زیر چانه
نواحی داخلی و خارجی ران ها

لیپوماتیک

لیپوماتیک چگونه انجام می شود ؟

در ناحیه ای که قرار است لیپوماتیک انجام شود ، سوراخی با قطر ۲ الی ۵ میلیمتر ایجاد می گردد ؛ پس از آن لوله ی موسوم به کانولا از طریق سوراخ ایجاد شده ، وارد بافت چربی بدن می شود و با استفاده از امواج ماوراء بنفش ، بافت چربی را از بین می برد.

لازم به ذکر است که دستگاه لیپوماتیک ؛ مجهز به یک سیستم ایمنی فعال می باشد تا در هنگام مواجهه با بافت فاقد چربی ، متوقف گردد.

لذا خطر آسیب دیدگی اندام ها و سوختگی پوست در عمل لیپوماتیک ، در حداقل ممکن خواهد بود.
دوره نقاهت عمل لیپوماتیک به چه نحو است ؟

طبیعتا تا چند ساعت ابتدایی پس از عمل لیپوماتیک ، افراد باید استراحت مطلق داشته و از انجام اموری اعم از رانندگی اجتناب نمایند.

البته توصیه می شود از ۶ ساعت پس از عمل ، برای جلوگیری از لخته شدن خون در پاها حتما به صورت آهسته در منزل پیاده روی کوتاهی داشته باشند.

لازم به ذکر است چنانچه عمل لیپوماتیک در ناحیه شکم انجام شده باشد ؛ افراد باید حداقل به مدت ۳ تا ۵ روز پس از عمل ، از نشستن در حالت قائمه اجتناب نمایند ؛ چرا که در این صورت پوست شکم ، چین خواهد خورد و در نتیجه ، مایعات مابین سپتوم های آن حبس شده و سبب تشکیل سروما و متعاقبا سفتی پوست زیر شکم خواهد شد.

از این رو به افرادی که تحت عمل لیپوماتیک قرار گرفته اند ؛ توصیه می شود طی دوره نقاهت عمل لیپوماتیک ، از نشستن خودداری نموده و عمدتا دراز کشیده یا راه بروند و برای نشستن نیز حالت لمیده داشته باشند.

باید توجه داشت که از ۲ الی ۴ روز پس از لیپوماتیک می توان فعالیت های روزمره را از سر گرفت.

لیپوماتیک
ورم بعد از لیپوماتیک چه زمانی برطرف می شود ؟

ورم ناشی از عمل لیپوماتیک ، بسته به وضعیت بدنی هر فرد و همچنین گستردگی عمل در هر فردی متفاوت خواهد بود ؛ اما به طور کلی تورم به وجود آمده ، طی ۶ الی ۸ هفته به تدریج کاهش یافته و تقریبا پس از ۶ ماه به طور کامل فروکش می کند.
از چند روز بعد از عمل لیپوماتیک می توان استحمام کرد ؟

موضع جراحی باید مرتبا توسط بیمار و با استفاده از گاز استریل ، تمیز شده و خونابه های آن زدوده شود ؛ در خصوص استحمام بعد از عمل لیپوماتیک باید متذکر شد که از ۲ روز پس از لیپوماتیک ، حمام کردن بلامانع بوده و افراد می توانند یک یا دو بار در روز استحمام نمایند.

البته توجه داشته باشید که رفتن به استخر و قرارگیری در وان حمام و جکوزی تا یک هفته پس از عمل لیپوماتیک ممنوع است.
آیا نتایج عمل لیپوماتیک دائمی است ؟

عمل لیپوماتیک ، مشروط به رعایت رژیم غذایی سالم و کنترل وزن ؛ می تواند دارای نتایج دائمی و طولانی مدت باشد.

متاسفانه اکثر افرادی که عمل لیپوماتیک یا دیگر اعمال پیکرتراشی را انجام می دهند ؛ گمان می کنند با پشت سر گذاشتن این جراحی ، می توانند آزادانه و به هر میزان که می خواهند غذا میل نمایند ؛ اما باید گفت که این تصور کاملا غلط است و افرادی که تحت اعمال پیکرتراشی قرار می گیرند برای ماندگار کردن نتایج آن باید از رژیم های سالم غذایی تبعیت نموده و فعالیت بدنی کافی داشته باشند.