17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

مراقبت های بعد از جراحی بینی

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

اهمیت رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی : جراحی بینی ، تنها ۱ الی ۳ ساعت به طول می انجامد ؛ در حالی که فرد زیباجو پس از عمل جراحی ، باید دوران نقاهت طولانی تری را پشت سر بگذارد. ( جراح بینی اصفهان )

چگونگی سپری دوران نقاهت جراحی بینی ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و بر روی نتایج دریافتی از عمل بینی و همچنین بروز عوارض ناشی از آن نیز تاثیر گذار می باشد ؛ به همین علت ، همواره به کسانی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند ؛ توصیه به دقت در رعایت نکات و دستورالعمل های پزشک می گردد.

در مقاله پیش رو ، مهم ترین نکات بعد از جراحی بینی ذکر شده است ؛ با دقت در رعایت آن ها بهترین نتایج را از جراحی زیبایی بینی ، دریافت خواهید کرد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی
نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی
نکته اول : خوابیدن بر روی شکم و پهلوها در دوران نقاهت عمل بینی ، منجر به وارد شدن فشار به صورت و بینی می گردد ؛ از این رو ، بهتر است افراد زیباجو در این دوران به طور طاق باز بخوابند.
نکته دوم : پس از جراحی زیبایی بینی ، شاهد بروز تورم و کبودی در افراد خواهیم بود ؛ که آن نیز ناشی از خونریزی های زیر پوستی می باشد ؛ حال در صورتی که سر در مکانی بالاتر از بدن قرار گیرد ، مایعات میان بافتی خالی شده و تورم و کبودی کاهش می یابد ؛ به همین علت ، به افراد توصیه می شود در حین خواب و استراحت دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

ورم بعد از عمل بینی
اگر بخواهیم به طور دقیق تر اشاره کنیم ؛ پس از جراحی زیبایی بینی مایعاتی که از رگ ها خارج می شوند ؛ زیر پوست تجمع کرده و منجر به بروز تورم صورت و بینی می گردند ؛ حال رعایت برخی از نکات که در ذیل به آن ها اشاره شده است ؛ می تواند سبب تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی شود.

استفاده از کمپرس یخ
مصرف آب آناناس و آب کرفس
ساخت زاویه ۳۰ درجه در حین خواب و استراحت
عدم قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید و گرما
عدم استفاده از نی
حذف یا کاهش قابل توجه نمک و ادویه از رژیم غذایی
اجتناب از استعمال دخانیات و قرارگیری در معرض دود آن
خودداری از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل
و از این قبیل موارد
خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی
خمیازه کشیدن ، عملی غیر ارادی و طبیعی بوده که عضله های صورت و حفره های بینی را درگیر می کند ؛ از این رو ، به افراد زیباجو توصیه می گردد در دوران نقاهت جراحی بینی ، با دهان باز خمیازه کشیده و به منظور جلوگیری از باز شدن بخیه ها ، با دست اطراف بینی خود را نگه دارند.