17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

همه چیز در مورد مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد :

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد در تهران : لیزر موهای زائد ، گزینه رایج در میان افرادی است که وکس کردن، استفاده از موچین یا تیغ را برای رهایی از موهای زائد خود تجربه کرده اند. در سال های اخیر لیزر موهای زائد به یکی از رایج ترین روند های زیبایی تبدیل شده است. دنبال کردن یک فرایند مراقبت پس از درمان از قبیل محافظت از پوست و انتخاب محصولات مناسب به تضمین بهبود سریع و کامل ناحیه درمان کمک شایانی خواهد نمود.

در ذیل به تعدادی از مهم ترین نکات مراقبتی بعد از لیزر موهای زائد اشاره شده است:
از کمپرس سرد برای بی حس کردن ناحیه درمان استفاده کنید. بعد از لیزر موهای زائد ، درد جزئی شبیه به آفتاب سوختگی ملایم را تجربه می کنید. ناحیه درمان اندکی متورم یا قرمز می شود. یخ و کمپرس های سرد، ساده ترین روش برای تسکین این درد می باشد. شما می توانید بلافاصله پس از درمان از یخ یا کمپرس های سرد استفاده کنید.
یخ یا کیسه حاوی آب خنک را در یک حوله بپیچید و مستقیماً بر روی پوست ناحیه درمان قرار دهید.
تا زمان از بین رفتن درد، در طول یک روز، حداقل ۳ بار یخ را بر روی ناحیه درمان قرار دهید. قبل از استفاده مجدد یخ بر روی ناحیه درمان، حداقل یک ساعت دست نگه دارید. اگر یخ را برای مدت طولانی بر روی ناحیه درمان قرار دهید، جریان خون به آن ناحیه محدود شده و زمان بهبود آهسته و کند می شود.
برای تسکین قرمزی و تورم، از آلوورا استفاده کنید. بسیاری از مردم بر این باورند که آلوورا به کاهش درد و تسکین قرمزی و تورم کمک می کند. برای دستیابی به بهترین نتایج، حتماً ژل آلوورا را در یخچال نگه دارید.
در صورت امکان از ژل آلوورای تازه استفاده کنید چون میزان تاثیرگذاری آن بیشتر است.
ژل آلوورا را مستقیماً بر روی ناحیه درمان قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید تا ژل در پوست شما جذب شود. بعد از خشک شدن ژل، می توانید آلوورای اضافی را با یک دستمال تمیز بردارید. این فرایند را ۲ تا ۳ بار در روز تا زمان از بین رفتن درد، قرمزی و تورم انجام دهید.
در صورت موثر نبودن کمپرس یخ یا ژل آلوورا، از داروهای مسکن استفاده کنید.
داروهای مسکن را تنها باید به مدت یک روز بعد از درمان استفاده کنید. اگر درد بیش از ۲۴ ساعت ماندگار بود، با پزشک خود تماس بگیرید. بعد از لیزر موهای زائد، مصرف آسپرین توصیه نمی شود چون این دارو، باعث رقیق شدن خون شده و زمان بهبود را افزایش می دهد.
از ناحیه درمان شده در برابر نور خورشید محافظت کنید:
نور خورشید باعث حساس شدن پوست ناحیه درمان شده می شود و قرمزی و درد را تشدید می نماید. ساده ترین روش برای پیشگیری از این اتفاق، قرار ندادن ناحیه درمان شده در معرض نور خورشید می باشد. اگر از منزل خارج می شوید، حتماً ناحیه لیزر شده را بپوشانید. اگر درمان در صورت شما انجام شده است برای محافظت از آن از کلاه استفاده کنید.
از کرم های ضد آفتاب با SPF30 یا بالاتر استفاده کنید: حتماً کرم ضد آفتاب را به طور مکرر خصوصاً در صورت مرطوب شدن صورت یا عرق کردن، بر روی پوست خود استعمال کنید.
از قرار دادن پوست در معرض حرارت تا زمان بهبود کامل خودداری کنید.
درمان لیزر از حرارت برای تخریب فولیکول های مو استفاده می کند. قرار دادن پوست در معرض حرارت بیشتر می تواند باعث افزایش حساسیت پوست شود. به مدت ۴۸ ساعت بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض آب داغ، سونا و اتاق های بخار خودداری کنید.
حداقل به مدت ۴۸ ساعت بعد از درمان از ورزش کردن و انجام فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری کنید.
بالا رفتن دمای بدن از طریق ورزش نیز می تواند باعث حساس شدن ناحیه درمان شود. قبل از انجام فعالیت های ورزشی حداقل ۴۸ ساعت دست نگه دارید.
ناحیه درمان را با پاک کننده های ملایم تمیز کنید.
تمیز نگه داشتن پوست از اهمیت زیادی برخوردار است. شما باید از پاک کننده های ملایم یا پاک کننده های طراحی شده برای پوست های حساس استفاده کنید. مثل همیشه می توانید دوش بگیرید یا حمام کنید ولی حتماً دمای آب را خنک نگه دارید.
از مصرف محصولات پوستی خشن و آرایش کردن خودداری کنید.
اگر پوست صورت شما لیزر شده است، نباید آرایش کنید چون آرایش کردن باعث حساس شدن پوست می شود. بهتر است بعد از درمان تا حد امکان از محصولات آرایشی کمی استفاده کنید.