۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸

منافذ کاشت مو

اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

منافذ کاشت مو

در میان انواع گوناگون گرافت‌ها، واحدهای فولیکولی از کوچک‌ترین اندازه برخوردارند. واحدهای فولیکولی را می‌توان به صورت متراکم در منافذ کوچک پوست سر کاشت. گرچه لازم نیست تراکم موهای کاشته شده به اندازه تراکم طبیعی موهای شخص باشد ولی باید حداقل معینی رعایت شود تا پوشش مناسبی بر روی سر ایجاد کند. ( کاشت مو کرج )ضمنا در خط موی پیشانی، گرافت‌های حاوی یک تار مو باید به‌صورت متراکم ولی نامنظم کاشته شود تا حالت طبیعی افزایش تدریجی تراکم موها تقلید شود.
بدون شک هر برش اضافی که در پوست سر ایجاد شود می‌تواند به خون‌رسانی آن آسیب وارد کند، بافت بدشکل جوشگاه ایجاد نماید و یا در روند التیام زخم‌ها و رشد موها تاثیر منفی بگذارد. در کاشت واحدهای فولیکولی منافذ کوچک گیرنده با سر سوزن یا تیغ‌های بسیار کوچک ایجاد می‌شود در نتیجه به بافت نگهدارنده پوست سر آسیب کمتری وارد می‌شود. از سوی دیگر واحدهای فولیکولی در منافذ کوچک ایجاد شده به خوبی قرار گرفته و به آسانی جابه‌جا نمی‌شوند و زخم‌ها سریعا التیام می‌یابند. تغذیه گرافت‌های فولیکولی توسط جریان خون همان ناحیه از پوست برقرار می‌شود و احتمال اختلال در خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی به گرافت‌ها اندک است.
در فصل پیش به معایب جلسات مکرر کاشت گرافت‌های استاندارد اشاره شد. برعکس در FUT می‌توان در یک جلسه ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد فولیکولی را کاشت. بدین ترتیب بسیاری از بیمارن فقط به یک جلسه عمل نیاز خواهند داشت.