چگونه روز را با انرژی بیشتر شروع کنیم؟

خیلی مهم است که شما صبح خودتان را چگونه شروع می کنید.یک شروع خوب در اول صبح به شما کمک می کند تا انرژی کافی برای انجام کارهای خود داشته باشید و همین انرژی باعث افزایش بازده شما می شود

در این مقاله سعی داریم تا چند پیشنهاد عالی به شما بدهیم تا با کمک آنها روز خود را با انرژی و حس بهتر شروع کنید و در طول روز بازده بیشتری داشته باشید.

– از پیش آماده باشید

با حاضر کردن لباس‌ها و آماده کردن کیف خود و هم‌چنین پختن ناهار از شب قبل، خود را برای داشتن روزی کم‌ استرس آماده کنید. انجام برخی کارهای روزمره از قبل می‌تواند از بار و فشار کارهای شما بکاهد و در نتیجه استرس کمتری را صبح روز بعد به شما تحمیل کند.

– تغییر در ساعات خواب و بیداری

این موضوع ممکن است آنقدر بدیهی باشد که کاملا نادیده گرفته شود اما واقعیت این است که شاید پراهمیت‌ترین راهکار برای داشتن یک روز فوق العاده معرفی شود.

انتخاب بهترین زمان برای خوابیدن و بیدار شدن از نظر روحی و جسمی تاثیر عمیقی بر شما خواهد داشت. زمانی که همیشه حدود یک ساعت خاص بخوابید و در حدود یک ساعت خاص هم بیدار شوید بدن شما کارش را بهتر انجام می‌دهد.

در واقع شما با این کار قسمت‌های مختلف بدنتان را تربیت می‌کنید تا هرکدام به موقع و صحیح کارشان را در ساعتی معین انجام داده و اینگونه سلامت‌تان را تضمین کنند.

براساس تحقیقات و بررسی نحوه زندگی افراد موفق، بهترین زمان برای خوابیدن ساعت ۱۰ الی ۱۱ شب و بهترین زمان برای بیداری ۵ الی ۵:۳۰ دقیقه معرفی شده است.

احتمالا با خود می گویید این‌کار بسیار سخت و طاقت فرساست اما اگر بدانید که می توانید کل بازده روزتان را از ساعت ۵ تا ۹ صبح داشته باشید به نظر شما ارزش تحمل این سختی را ندارد؟

– محیط اطراف را آرام نگه دارید

سر و صداهای محیط اطراف مانند صدای پارس سگ‌ها یا صدای ترافیک می‌تواند روند به خواب رفتن و بیدار شدن شما را دشوار سازد. می‌توانید به هنگام خواب از دستگاه‌های نویزگیر که سرو صداها را کاهش می‌دهند یا از یک فَن ملایم برای خنثی کردن صداهای اطراف استفاده کنید.

– ورزش کنید

یکی از بهترین کارها برای شروع صبح ورزش کردن است.شاید در ابتدا به نظر شما کار بسیار سختی باشد که صبح ها قبل از شروع کار خود ورزش کنید اما فواید ورزش کردن در صبح آنقدر زیاد است که می تواند شما را قانع کند تا صبح خود را با ورزش شروع کنید.اگر فقط دو هفته این کار را انجام دهید از نتایج آن شگفت زده خواهید شد و روز شاد تر و پر انرژی تری خواهید داشت.

– صبحانه بخورید

خیلی از افراد برای اینکه بتوانند خواب بیشتری داشته باشند هیچ وقتی را برای خوردن صبحانه نمی گذارند. آنها از اهمیت خوردن صبحانه آگاه نیستند.شما با خوردن یک صبحانه سالم و مغذی در اول صبح انرژی خوبی را جذب می کنید و این کار بازده شما را بالا می برد و به شما کمک می کند تا روز خود را پر انرزی تر شروع کنید پس اگر دوست دارید تا راندمان خود را در طول روز افزایش دهید از خوردن صبحانه غافل نشوید.

– برنامه ریزی دقیق را فراموش کنید

برخی افراد چنان با دقت برنامه ریزی می کنند و ساعات کاملا مشخصی برای انجام کارهایشان دارند که بعد از مدتی خودشان را هم دلسرد می‌کنند. برنامه ریزیِ دقیق اینگونه است که مثلا بگوییم :

۸ تا ۸:۳۰ ورزش کنم

۸:۳۰ تا ۹ صبحانه بخورم

۹ تا ۱۰ مطالعه کنم

۱۰ تا ۱۲ تلویزیون تماشا کنم

و …

داشتن چنان دقتی در برنامه‌ریزی شما را خسته می کند و فکر به آن باعث فراری شدن‌تان از فردا شده و این‌گونه کارتان برای شروع یک روز فوق العاده بسیار سخت خواهد بود.