17 آوریل 2021
آوریل 17, 2021

کاشت موی زنده

آوریل 17, 2021 ۰ Comment

درباره کاشت موی زنده

کاشت موی زنده : مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد و اعتماد به نفس آن ها دارد؛ با وجود اینکه برخی با طاسی یا کم مویی خود کنار آمده و هیچ اقدامی برای درمان آن نمی کنند اما این موضوع برای برخی دیگر بسیار عذاب آور می باشد به نحوی که همواره به دنبال موثرترین راه برای درمان این عارضه هستند. این افراد به شدت درمان ریزش موهای خود را پیگیری نموده و سعی در بازیابی مجدد موهای خود دارند. ( کاشت مو در زاهدان )

کاشت موی زنده بهترین روش جبران موهای از دست رفته می باشد که به دلیل مزایای بی شمارش با استقبال بسیار زیادی در سراسر جهان از جمله کشور خودمان ایران مواجه شده است. کلینیک سیماطب زاهدان ، یکی از بهترین کلینیک های پوست و زیبایی در ایران است که این روش را با بهره گیری از بهترین و بروزترین تکنیک های موجود انجام می دهد.

عوامل ایجاد کننده ریزش مو
عوامل مختلفی همچون کبود ویتامین ها، اختلالات هورمونی، کمبود آهن، بیهوشی، جراحی های سنگین، زمینه های ارثی و ژنتیکی، شیردهی و حاملگی، فشارهای عصبی و غیره موجب شروع ریزش موها می شوند.

درمان ریزش مو فرآیند گسترده و بسیار پیچیده ای بوده و پزشک متخصص برای انتخاب بهترین روش درمانی باید بیمار را به دقت بررسی کرده و آزمایش های دقیق را برای وی تجویز نماید. به همین دلیل بهتر است افراد در اولین فرصت ممکن به یک کلینیک خوب و متخصص پوست و موی حاذق مراجعه نمایند تا ایشان با بررسی آن ها موثرترین روش درمانی را برای شان انتخاب کند.

کاشت موی زنده چیست؟
در مواردی که عواملی همچون عوامل ارثی و ژنتیکی موجب از بین رفتن کامل فولیکول های مو و در نتیجه ریزش آن ها شده باشد، کاشت موی زنده تنها راه حل موجود و موثر در ایجاد تراکم مورد نیاز مو خواهد بود.

در این روش که برای انجام آن از بی حسی موضعی بهره گرفته می شود پزشک از بانک موی موجود در پشت سر فرد یا مناطق دیگری همچون پشت گوش ها که در مقابل ریزش مقاوم هستند فولیکول های مورد نیاز جهت پیوند را استخراج می نماید.

دکتر موسی بیات ، متخصص پوست زاهدان برای کاشت موی زنده ابتدا نقشه کاشت را به دقت بر روی سر بیمار طراحی نموده و سپس تیم تخصصی کاشت موی کلینیک پوست سیماطب زاهدان ، فولیکول های سالم مو را به وسیله روش FIT خارج می کند و در نهایت بعد از استریل نمودن فولیکول های مو، با دقت بسیار زیاد اقدام به کاشت آن ها به وسیله ابزار ظریفی در نواحی از پیش تعیین شده می نماید.​

مراقبت های بعد از کاشت مو
در ذیل به تعدادی از باید و نبایدهای بعد از کاشت مو که تاثیر بسزایی در رضایت بخش بودن نتایج به دست آمده از این روش دارد اشاره کرده ایم. اگر مایل به دستیابی به بهترین نتایج از روش کاشت موی زنده هستید به هیچ عنوان نباید در رعایت و انجام این نکات مراقبتی کوتاهی کنید.

کارهایی که باید بعد از کاشت مو انجام داد:
همانطور که می دانید برای اینکه این روش قابل انجام بوده و فرد حین آن احساس درد و ناراحتی نکند به او مسکن و داروی بی حسی داده خواهد شد که ممکن است اثرات آن تا ساعت ها در فرد باقی بماند. از همین رو و به منظور به حداقل رساندن خطر برای خود و دیگران بهتر است شخصاً اقدام به رانندگی نکرده و از فردی درخواست کنید تا شما را به منزل رسانده و همراهی تان نماید.
بهتر است در دو روز اول، پوست خود را خشک نگه دارید؛ با این کار به التیام هرچه بهتر آن کمک خواهید کرد.
در تمام دوره درمان، نواحی اطراف پوست سرتان را تمیز نگه دارید.
با وجود اینکه امکان دارد در ناحیه پیوند مو احساس کمی سوزش، درد، بی حسی و التهاب داشته باشید ولی به هیچ عنوان نباید اقدام به استعمال موادی کنید که توسط پزشک شما تایید نشده است زیرا با این وجود امکان بروز عوارض منفی در شما زیاد می شود.
به دقت از جای زخم خود مراقبت نمایید؛ پزشک به منظور جلوگیری از بروز عفونت، کاهش تورم و سوزش پوست، آنتی بیوتیک هایی را برای تان تجویز می کند که باید آن ها را سروقت مصرف نمایید.

دیگر کارهایی که باید بعد از کاشت مو انجام داد عبارتنداز:
در صورت احساس درد و ناراحتی به مدت ۳ تا ۴ ساعت پس از جراحی، به منظور تسکین درد خود اقدام به مصرف مسکن های تجویز شده توسط پزشک کنید.
بهتر است هنگام خواب و دراز کشیدن، در موقعیت نیمه راست قرار بگیرید؛ به همین منظور در زیر سر خود چند بالشت قرار داده و بدین ترتیب سرتان را بالاتر از قفسه سینه قرار دهید. این کار به روند فروکش نمودن تورم پوست سر شما سرعت می بخشد.
اقدام به خوابیدن در موقعیتی کنید که کمترین فشار ممکن به نواحی کاشته شده وارد شود.
درست در روزی که پزشک برای تان تعیین کرده است، جهت برداشتن پانسمان و شستشوی سر به کلینیک خود مراجعه کنید.
موهای خود را یک روز پس از شستشوی اولیه در کلینیک، با شامپوی مخصوص بشویید. با این کار دلمه های اطراف پیوندهای مو و همچنین پوست مرده باقیمانده به طور کامل برطرف می شود.
به هیچ عنوان طی روزهای ابتدایی اقدام به استحمام با آب خیلی داغ نکرده و از دوش کم فشار استفاده نمایید.
از کیسه یخ برای کاهش تورم و احتمال خونریزی بهره بگیرید؛ نکته ای که باید در این رابطه به آن توجه داشته باشید این است که یخ را به طور مستقیم بر روی ناحیه پیوند قرار ندهید.
کارهایی که نباید بعد از کاشت مو انجام داد:
به هیچ عنوان برای طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
پوست ناحیه ای از سرتان که تازه به آن پیوند انجام شده است را دستکاری نکرده و لمس نکنید.
سیگار کشیدن می تواند موجب توقف جریان خون به فولیکول های موهای تان شود از همین رو لازم است برای ۱ ماه از سیگار کشیدن اجتناب کنید.
از انجام ورزش های سبک برای ۱ هفته و ورزش هایی با تماس بدنی و شدت زیاد برای ۱ ماه اجتناب کنید.
اجتناب از انجام فعالیت هایی که موجب تعریق بیش از اندازه تان می شود ضروری می باشد؛ احتمال بروز عفونت با عرق کردن به میزان زیادی افزایش پیدا می کند.
از خم شدن و جابجایی اجسام سنگین بپرهیزید.