19 آوریل 2021
آوریل 19, 2021

کاشت مو

آوریل 19, 2021 ۰ Comment

کاشت مو

کاشت مو : ریزش مـو و کم پشتی مـو از متداول ترین دغدغه های افراد محسوب می شود ، چراکه مـو تاثیر قابل ملاحظه ای بر ظاهر چهره دارد. این مسئله ، زمانی که به میزان زیادی از تراکم موها کاسته شده و پوست سر نمایان گردد ؛ بسیار جدی شده و موجب کاهش اعتماد به نفس فرد می شود. ( کاشت مو تهران )

 

از این رو غالبا افرادی که با اختلال ریزش مـو یا کم پشتی مـو مواجه هستند ، مترصد یافتن راهی جهت دستیابی به مـوهایی پر پشت و ایده آل می باشند.

کاشت مـو از جمله نوین ترین و در عین حال موثرترین و کارآمدترین ؛ روش های درمان طاسی و کم مویی می باشد که امروزه مورد استقبال گسترده ای واقع شده و توسط پزشکان جراح و متخصص پوست و مو که در حوزه کاشت مـو از دانش و مهارت لازم برخوردارند ، انجام می پذیرد.

 

کاشت مو چیست ؟

منظور از کاشت مـو ، افزودن مـوهای بیشتر به ناحیه ای از سر می باشد که تراکم مـو در آن جا کم بوده یا اصلا مویی در آن قسمت وجود ندارد و اصطلاحا فرد در آن بخش از سر خود با طاسی مواجه است.

به طور کلی برای کاشت مـو ، از قسمت های پشت سر که اغلب پرپشت تر از دیگر نواحی سر است یا حتی از سایر قسمت های بدن ؛ مـو برداشت شده و به بخش های کم پشت یا طاس سر منتقل می شود.

در حقیقت باید اشاره داشت که کاشت مو ، روشی است که تحت بی حسی موضعی انجام شده و طی آن ، موهای طبیعی از بخش های پرموی ناحیه پشت سر یا در برخی موارد از بخش های اطراف سر بیمار برداشته شده و از طریق یکی از روش های کاشت مـو ؛ اعم از FIT ، FUT ، SUT ؛ به نواحی ای از سر که موی کمتری دارد ، پیوند زده می شود.

لازم به ذکر است در مواردی که متقاضی کاشت مـو ، با طاسی سر مواجه باشد ؛ جهت پیوند مو به سر وی از موهای بدن او استفاده خواهد شد.

ناگفته نماند که در عمل کاشت مـو ، موهای پیوند زده شده پس زده نخواهند شد ؛ زیرا فولیکول های موهای کاشته شده از سر یا بدن خود فرد بوده و در نتیجه بدن واکنش منفی به آن ها نشان نمی دهد.

اهمیت انتخاب کلینیک زیبایی

اگرچه عمل کاشت مـو ، نوعی عمل ایمن و بسیار ساده است ؛ اما باید توجه داشت که انتخاب کلینیک زیبایی معتبر و انجام این عمل ، تحت نظر یک پزشک متخصص وحاذق و همچنین رعایت کامل نکات ایمنی در حین و حتی بعد از عمل ، نقش موثری در کسب نتایج مطلوب از عمل کاشت مـو دارد.

از این رو چنانچه تمایل به کاشت یا پیوند مـو دارید ، بهتر است بدانید که اولین گام در راستای انجام موفقیت آمیز عمل کاشت مـو ، مراجعه به یک پزشک یا کلینیک زیبایی معتبر و با تجربه می باشد.

کاشت مـو در کلینیک دکتر سینا صفائی ( جراح پیوند مـو ) ، به کمک پرسنل مجرب کاشت مـو انجام می شود.

شما عزیزان می توانید برای انجام موفق کاشت مـو با نهایت اطمینان به مطب دکتر صفائی بهترین جراح کاشت مو تهران ، مراجعه نمایید.

فیلم کاشت مو توسط دکتر صفائی بهترین جراح کاشت مو در تهران

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند ؟
افرادی که با اختلال طاسی یا کم پشتی مو مواجه هستند ؛ کاندید مناسبی برای کاشت مـو خواهند بود.
همچنین خانم هایی که دارای موهایی نازک هستند ، نیز گزینه مناسبی برای کاشت مـو به شمار می روند.
ضمنا باید اشاره داشت افرادی که در پی آسیب دیدگی یا سوانحی اعم از سوختگی ، موهای خود را از دست داده اند ؛ نیز چنانچه موضع مورد نظر جهت پیوند مو خونرسانی کافی داشته باشد ؛ گزینه مناسبی برای انجام این عمل خواهند بود.
کاشت مو برای چه افرادی مناسب نیست ؟

شایان ذکر است که پیش از شروع فرآیند کاشت ، باید آزمایشات مخصوصی بر روی کاندیدای کاشت مـو صورت پذیرد ؛ چرا که انجام موفقیت آمیز آن مستلزم برخورداری فرد زیباجو از سلامت کامل و عدم ابتلای وی به برخی بیماری های خاص می باشد.

لذا افرادی که هر یک از شرایط ذیل در مورد آن ها صدق کند ، هرگز کاندید مناسبی برای کاشت مو نخواهند بود :

افرادی که بانک موی مطلوبی ندارند.
اشخاصی که پوست سر آن ها به دلیل انجام عمل جراحی یا آسیب دیدگی ، دارای زخم های شدیدی است.
افرادی که به دلیل مصرف داروهای شیمی درمانی ، موهای خود را از دست داده اند.
اشخاصی که سن لازم برای انجام کاشت مـو را ندارند. ( مناسب ترین زمان برای کاشت مـو بعد از ۱۸ سالگی می باشد. )
افرادی که با مشکلات سیستم ایمنی بدن مواجه بوده و با بیماری هایی ؛ از جمله کم خونی ، آلرژی ، اختلالات عصبی و مواردی از این قبیل روبرو هستند.